Blog - Galeria Urody Arkadius

Aktualności, porady fryzjerskie i kosmetyczne, ważne wydarzenia to znajdziesz na naszym blogu. Bądź z nami na bieżąco!

niedziela, 01 lipiec 2018 00:40

Piękna skóra na całe życie?

Piękna i zadbana skóra na bardzo długo? Czy jest to możliwe? Nasz specjalista doradza jak skutecznie dbać o swoją skórę.

W dzisiejszych czasach mamy kult piękna i młodości, podsycany przez media, modelki i prasę. Jednym z ich przesłań jest idealna sylwetka i piękny wygląd, przedstawiany przede wszystkim w reklamach. Musimy sami pamiętać o tym, że idealna figura i skóra nie są celem samym w sobie, ale naszą najcenniejszą nagrodą, którą dostajemy za zdrowy tryb życia czy pozytywne podejście do samych siebie, bez względu na wiek czy płeć.

Nie twierdzę, że wygląd w ogóle się nie liczy, wręcz przeciwnie, wszystkich chcemy mieć piękną, gładką, pełną blasku skórę, pozbawioną zmarszczek. Wszystkie kobiety i mężczyźni o tym marzą, te marzenia są dostępne nie tyko dla celebrytów, modelek czy bogaczy, ale dla każdego z nas – ponieważ na to zasługujemy.

Do niedawna pisałabym tylko do kobiet, teraz z pełną świadomością piszę również do mężczyzn, którzy zrobili wielki krok w swojej świadomości o potrzebach swojej skóry i ciała. Kosmetyki po goleniu to o wiele za mało, mając brodę nie wystarczy o nią dbać, trzeba pielęgnować również skórę pod brodą. Chętniej panowie korzystają z zabiegów oczyszczających jak i pielęgnujących skórę na co dzień. Nie podchodzą lekceważąco do swoich problemów skórnych, co świadczy o ich większej wiedzy na ten temat.

O skórę musimy dbać, nie tylko ze względu na nasz wygląd, ale ze względu na zdrowie. Skóra to złożony system, który pośredniczy między naszym organizmem a otaczającym nas środowiskiem. Chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi występującymi w danym momencie, może to być: wiatr, mróz, zimno czy gorąco. Chroni nas również przed bakteriami, wirusami czy promieniowaniem ultrafioletowym. Nasza skóra reguluje także temperaturę naszego ciała i wraz z potem wydzielane są toksyny z naszego organizmu.

Skórę mamy jedną na całe życie i musimy nauczyć się o nią odpowiednio dbać, nie tylko o skórę twarzy czy dekoltu, ale o skórę całego ciała. To jak się czujemy w danym momencie, czy co przeżywamy, wszystkie nasze emocje możemy zobaczyć na naszej skórze. Odcień czerwony na skórze pojawia się, gdy jesteśmy źli, podnieceni lub czegoś się wstydzimy. Bledniemy natomiast najczęściej ze strachu lub stresu. Warto dbać o dobrą kondycję skóry, która nas odzwierciedla…

Czytany 4399 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 sierpień 2018 10:57