Depilacja ciała

Usuwanie zbędnego owłosienia stanowi obecnie jedną z najczęściej wykonywanych czynności w zakresie dbałości o urodę. Kobiety, a coraz częściej także mężczyźnie, zaczynają postrzegać ten zabieg jako konieczny, niezbędny w kompleksowej pielęgnacji ciała. Na przestrzeni dziejów czynność usuwania zbędnych włosków była obecna w wielu kulturach. Z reguły motywacja była jednak ta sama. Ludźmi kierowały względy higieniczne. Współcześnie jest to raczej wymóg kosmetyczny i stosowany w celu poprawy wyglądu. Trend ten pojawił się w XX wieku i od tego czasu zaczął ewoluować.

Depilacja woskiem
(Depileve, Lycon)

Jedną z częstych technik jest depilacja która polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, odrywanego następnie szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów.
Za skuteczność tej techniki odpowiada także właściwa długość włosów – nie powinna być mniejsza niż 0,5 mm. W trakcie zabiegu włos zostaje usunięty wraz z cebulką.

Depilacja woskiem
Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową
( Alexandria )

W przypadku osób ze skórą wrażliwą bądź problemami naczynkowymi polecamy zastosowanie wosku kosmetycznego na zimno lub depilację pastą cukrową. W naszym salonie w Warszawie przeprowadzamy tego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem produktów Alexandria. Stosowana przez nas technika jest nowoczesną metodą tradycyjnych zabiegów usuwania owłosienia, wykorzystywaną przez kobiety z Bliskiego Wschodu.