Masaże - relaksacyjne - klasyczne oraz wiele innych

Masaż to jeden z najstarszych sposobów postępowania leczniczego.
Ten korzystny wpływ bodźców mechanicznych na organizm znano już w starożytnych czasach na obecnych obszarach Chin oraz w Egipcie.
Masaż to zespół zabiegów, które oddziaują w różny sposób na tkanki i narządy naszego ciała. Dzięki temu zmienia się wygląd i funkcjonowanie całego naszego organizmu. Kontakt z masażystą następuje poprzez skórę, która poprzez zakończenia nerwowe odbiera takie bodźce z zewnątrz jak ciepło, zimno, dotyk i ból. Jej zdrowy wygląd, odporność na szkodliwe czynniki, oraz jak najdłuższy młodzieńczy wygląd jest przedmiotem troski wszystkich, nie tylko kobiet.

 Masaże relaksacyjne - Galeria Urody Arkadius

Zabiegi masażu wpływają nie tylko pielęgnacyjnie, ale przede wszystkim leczniczo na skórę. Podczas takiego zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry - zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta. Zabiegi masażu powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich napięcie i elastyczność.

Bardzo ważną rolę masaż odgrywa w funkcjonowaniu układu krążenia, odpowiedzialnego za odżywianie i oczyszczanie naszego organizmu. Dzięki zabiegom nasze ciało jest nie tylko dobrze zaopatrzone w składniki odżywcze, ale także zostają zlikwidowane objawy zastoju krążenia oraz zanikają obrzęki. Poprawia się przepływ płynów tkankowych, dzięki temu w ciele nie są zatrzymywane złogi i toksyny, które zatruwają nasz organizm. Masaż poprawia również odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, rozszerzają się naczynia krwionośne - dzięki temu nasze serce ma ułatwioną pracę. Zabiegi masażu mają wpływ na łagodzenie napięć i stresów, redukcji stanów nerwicowych, a także różnego rodzaju bólów, w tym także migrenowych.
Masaż wraca do łask nie tylko jako jedna z metod terapii schorzeń narządu ruchu, ale metoda wspomagająca zachowanie zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Zapraszamy na masaże do naszych salonów:

Masaż klasyczny
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi.W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej. Cele masażu: - zwalczanie bólu - zwalczanie stanów zapalnych - usprawnienie mechanizmów regulacyjnych układu krążenia, oddychania, przemiany materii, termoregulacji, ukrwienia skóry - poprawa lub utrzymanie wydolności ogólnej organizmu - normalizacja przebiegu wegetatywnych procesów życiowych - przeciwdziałanie skutkom hipokinezji - usprawnienie czynności poszczególnych narządów i całego organizmu Wskazania do masażu klasycznego: - choroby układu krążenia - choroby skóry - choroby mięśni poprzecznie prążkowanych - zaburzenia napięcia mięśni gładkich - choroby nerwów obwodowych - choroby ośrodkowego układu nerwowego - choroby narządów ruchu (ortopedyczno-urazowe) - choroby reumatyczne - choroby zawodowe Czas zabiegu: 35-60 min. Zalecana ilość zabiegów: według potrzeb
Masaż relaksacyjny
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu. Jak sama nazwa mówi - relaksujące. Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym, jak i psychicznym. Po tym masażu, jak po każdym innym, czujemy się odprężeni, bo w czasie zabiegu podnosi się poziom endorfin w organizmie. Każdego z nas lub prawie każdego, dotyka takie doświadczenie, kiedy to wracamy do domu i czujemy się zmęczeni, tacy bez życia, zestresowani i napięci. Właśnie wtedy masaż odpręży i obudzi w nas nowe siły witalne.
Masaż czekoladą
MASAŻ RELAKSACYJNY - CZEKOLADOWY Zabieg przeznaczony dla kobiet i mężczyzn wymagających głębokiego relaksu i odprężenia, z zastosowaniem specjalnej czekolady do masażu wykonanego techniką Relax. Efekty zabiegu:- stymulacja mikrokrążenia - poprawa jędrności i elastyczności skóry - spowolnienie procesu starzenia - głęboki relaks i poprawa stanu psychicznego Wskazania do masażu: - zaburzenia neuroprzewodnictwa w chorobach neurologicznych - stres - zaburzenia gastryczne - problemy ze snem - stany pooperacyjne - wady wrodzone przy zaburzeniach rozwoju narządów ruchu - porażenia i niedowłady Czas zabiegu: 60 min. Zalecana ilość zabiegów: według potrzeby
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit sed
Masaż działający na organizm na wielu płaszczyznach. Stosuje się go przy bólach różnego rodzaju, w sztywności mięśni, problemach skórnych. Przy zastoju limfy, nadwadze i przeziębieniu. Oraz przede wszystkim do oczyszczenia organizmu z toksyn /dla palaczy, po antybiotykoterapii, chemioterapii, czy zatruciach. Najczęściej wykonuje się masaż wybranych części ciała: pleców, rąk, kolan, czy brzucha. Sam masaż bywa czasem bolesny. W trakcie pierwszych zabiegów może wystąpić pogorszenie i nasilenie objawów chorobowych. Jednak dyskomfort ten szybko mija przynosząc poprawę zdrowia i samopoczucia. Gdy jesteśmy zdrowi miód podczas masażu po prostu się wchłania. Jednak gdy w naszym organizmie występują zaburzenia i zanieczyszczenia wówczas podczas masażu z chorych miejsc wydobywa się brudnoszara maź, niczym nie przypominająca miodu.

Aktualne promocje

Aktualne promocje w naszych salonach. Bądź znami na bieżąco każdego dnia.

Zapisz się do naszego Newslettera

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszych salonach,

chcesz otrzymywać informację o promocjach , rabatach ?

Wpisz poniżej swój adres e-mail. Zapewniamy Cię nie wysyłamy spamu.

Aplikacja Mobilna

Pobierz naszą aplikację mobilną ! Korzystając aktywnie z karty stałego klienta dostajesz wiele możliwości. Pobierz aplikację, zainstaluj na swoim urządzeniu i okazjuj ją podczas każdej wizyty.

Dzięki naszej aplikacji możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Aplikacja Mobilna - Galeria urody Arkadius Aplikacja Galeria Urody Arkadius w Google Play

Aplikacja Mobilna Galeria Urody Arkadius

© 2017 All Rights Reserved. Galeria Urody Arkadius