Mezoterapia Igłowa

Najważniejsza jest profilaktyka

Zapraszamy na jeden z najchętniej wybieranych zabiegów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Mezoterapia igłowa pomaga w odżywieniu i rozświetleniu skóry oraz likwidowaniu objaw przemęczenia, dlatego doceniają ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku.

Mezoterapia Igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Pojęcie zostało stworzone w 1958 roku przez francuskiego lekarza Michaela Pistor’a. Dosłownie oznacza „terapię mezodermy”. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu za pomocą iniekcji substancji leczniczej w obszar skóry właściwej. Ostrzykiwanie jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym.

Naskórek jako bariera

Naskórek jest szczelną barierą chroniącą przed oddziaływaniem szkodliwych czynników na głębsze warstwy skóry, ale jednocześnie blokuje wnikanie składników preparatów kosmetycznych. W praktyce pozostają one na naskórku, a właściwie w jego warstwie rogowej, nie mając wpływu na skórę właściwą. A to w niej przebiegają procesy starzenia, dlatego tak ważne jest, by preparaty zostały tak zaaplikowane, by dotarły do warstwy skóry właściwej. Granica przepuszczalności skóry to cząsteczki nie większe niż 3 kDa. Dla porównania najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 9 kDa.

Dlaczego mezoterapia igłowa?

Zabieg ten pozwala wprowadzić odpowiednie substancje bezpośrednio do skóry właściwej. Dzięki temu dostarczone zostają składniki niezbędne do jej rewitalizacji czy nawilżenia. W zależności od indywidualnych potrzeb wstrzykiwaną substancją aktywną może być kwas hialuronowy, koenzymy, aminokwasy czy też kompleks witamin.

Ponadto poprzez nakłucie stymulujemy komórki skóry - fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra zostaje przebudowana i wzmocniona. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, by przed mezoterapią igłową nie przyjmować aspiryny ani innych leków obniżających krzepliwość krwi. Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby chorujące na cukrzycę, nowotwory czy też wirusowe bądź grzybicze zapalenia skóry.

 

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa polecana jest każdemu, kto pragnie odmłodzić oraz zregenerować skórę. Ostrzykiwanie wybranych partii wykonywane jest w celu:

 • ujędrniania i nawilżania skóry,
 • profilaktyki wypadania włosów,
 • likwidowania cellulitu oraz rozstępów,
 • profilaktyki starzenia się skóry,
 • zredukowania zmian potrądzikowych, przebarwień oraz zasinień pod oczami.

 

Obszary, które mogą zostać poddane zabiegowi:

 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
 • Pośladki
 • Uda
 • Owłosiona skóra głowy
 • Dłonie

Aktualne promocje

Aktualne promocje w naszych salonach. Bądź znami na bieżąco każdego dnia.

Zapisz się do naszego Newslettera

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszych salonach,

chcesz otrzymywać informację o promocjach , rabatach ?

Wpisz poniżej swój adres e-mail. Zapewniamy Cię nie wysyłamy spamu.

Aplikacja Mobilna

Pobierz naszą aplikację mobilną ! Korzystając aktywnie z karty stałego klienta dostajesz wiele możliwości. Pobierz aplikację, zainstaluj na swoim urządzeniu i okazjuj ją podczas każdej wizyty.

Dzięki naszej aplikacji możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Aplikacja Mobilna - Galeria urody Arkadius Aplikacja Galeria Urody Arkadius w Google Play

Aplikacja Mobilna Galeria Urody Arkadius

© 2017 All Rights Reserved. Galeria Urody Arkadius