Karboksyterapia - Przedstawiamy nowość w medycynie estetycznej!

Przedstawiamy nowość w medycynie estetycznej !

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym podawaniu dwutlenku w węgla w formie iniekcji. Dwutlenek węgla ma wielokierunkowe działanie terapeutyczne. Oddziałując bezpośrednio na tkankę tłuszczową rozbija ją, przyspieszając jej uwalnianie w procesach metabolicznych. Jednocześnie poprawia krążenie krwi i limfy, stymulując metabolizm tkankowy. Uwolnione komórki tłuszczowe spalają się zdecydowanie szybciej. Karboksyterapia skutecznie dotlenia organizm poprzez lepsze krążenie krwi. Dodatkowo stymuluje włókna elastyczne do namnażania oraz naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Napięcie, elastyczność i koloryt skóry poprawiają się już w ciągu kilku tygodni od zabiegu.

Karboksyterapię zaleca się w szczególności osobom chcącym poprawić napięcie oraz elastyczność skóry zwiotczałej i opadającej. Doskonale sprawdza się w obszarze brzucha i ud, na przykład po porodzie lub liposukcji. To doskonała metoda eliminowania cellulitu. Można stosować ten zabieg w celu poprawienia napięcia skóry powiek i szyi oraz dla poprawy kolorytu skóry na rozjaśnienie cieni pod oczami.

Karboxyterapia - Warszawa - Galeria Urody Arkadius

 

W naszej klinice Galeria Urody Arkadius w Warszawie wykorzystujemy urządzenie Venusian, które umożliwia podawanie dwutlenku węgla w sposób w pełni kontrolowany. Na urządzeniu można z dużą precyzją ustawić przepływ gazu i kontrolować podawaną ilość dwutlenku węgla. Podgrzanie dwutlenku węgla przed iniekcją sprawia, że karboksyterapia jest zabiegiem całkowicie komfortowym.

Zabieg jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Nie wywołuje też żadnych działań niepożądanych. Podany dwutlenek węgla po spełnieniu swej funkcji trafia do płuc, a następnie jest wydalany wraz z wydychanym powietrzem.

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej - Galeria Urody Arkadius - Warszawa

 

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej - Warszawa - Galeria Urody Arkadius

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
2. alternatywa dla liposukcji
3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
4. usuwanie zmarszczek
5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
7. redukcja podwójnego podbródka
8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
9. zwiększanie grubości skóry

jak działa karboksyterapia ?
Czysty dwutlenek węgla (CO2) wstrzykiwany jest pod skórę przy pomocy niewielkiej igły. Dzięki temu gaz bez trudu wnika w okoliczne tkanki, wywołując rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. W ten sposób pod skórą zachodzi zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Poprawione mikrokrążenie w obszarze poddawanym zabiegowi sprzyja odnowie biologicznej komórek. Skóra reaguje na dwutlenek węgla zwiększoną produkcją naturalnego kolagenu, dzięki czemu poprawia się jej sprężystość. Zwiększona ilość dwutlenku węgla powoduje zmniejszenie zdolności do wiązania tlenu przez hemoglobinę. W ten sposób hemoglobina pozostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Następuje zatem efekt dotlenienia tkanek. Karboksyterapia jest jedną z najmniej inwazyjnych i najbardziej skutecznych technik rewitalizacji skóry.
czy co2 stosowany w karboksyterapii jest szkodliwy ?
Dwutlenek węgla CO2 jest gazem w pełni bezpiecznym i naturalnym dla naszego organizmu. Wytwarzamy go w wyniku spalania tlenu i wydalamy przez płuca. Jest więc dla nas zupełnie obojętny. Karboksyterapia jako zabieg medyczny została dokładnie przebadana pod kątem zarówno efektów terapeutycznych, jak i potencjalnych skutków ubocznych. To bezpieczna procedura, która może znacząco poprawić wygląd i zdrowie skóry.
jak długo trwa kuracja ?
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych: 1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów 2. alternatywa dla liposukcji 3. minimalizowanie rozstępów (60-80%) 4. usuwanie zmarszczek 5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała 6. minimalizacja worków i cieni pod oczami 7. redukcja podwójnego podbródka 8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów 9. zwiększanie grubości skóry
wskazania
Oprócz eliminowania cellulitu i zmniejszania miejscowo tkanki tłuszczowej, karboksyterapia doskonale sprawdza się w rewitalizacji okolic oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Aplikacja dwutlenku węgla w okolice konturów oczu pozwala wyraźnie poprawić wygląd skóry. Odbudowa naturalnego kolagenu zlikwiduje drobne zmarszczki i zmniejszy widoczność kurzych łapek, redukcja tkanki tłuszczowej odmłodzi okolicę oka i zminimalizuje efekt obwisających powiek, a usprawnione krążenie pozwoli pozbyć się sińców. Karboksyterapia jest doskonała na: - worki i cienie pod oczami, - zmarszczki statyczne wokół oczu, - poduszeczki tłuszczowe okolic oczu, a także: - miejscowe zmniejszanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej trudnej do wyeliminowania za pomocą diety i ćwiczeń, - odmłodzenie skóry z utratą wiotkości, przebarwieniami i niedoskonałościami, - zlikwidowanie cellulitu.
przeciwskazania do karboksyterapii
Karboksyterapia nie jest wskazana : - wiek poniżej 18. roku życia, - przyjmowanie antykoagulantów, - przyjmowanie kortykosteroidów, - choroby autoimmunologiczne, - ciąża i karmienie piersią, - cukrzyca, - aktywna opryszczka w miejscu zabiegowym, - łuszczyca, - egzema.
zalecenia do zabiegu
Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać gorących kąpieli oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Osobom o dużej ilości popękanych naczynek krwionośnych zaleca się wydłużenie tego czasu do 48 godzin.

Aktualne promocje

Aktualne promocje w naszych salonach. Bądź znami na bieżąco każdego dnia.

Zapisz się do naszego Newslettera

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w naszych salonach,

chcesz otrzymywać informację o promocjach , rabatach ?

Wpisz poniżej swój adres e-mail. Zapewniamy Cię nie wysyłamy spamu.

Aplikacja Mobilna

Pobierz naszą aplikację mobilną ! Korzystając aktywnie z karty stałego klienta dostajesz wiele możliwości. Pobierz aplikację, zainstaluj na swoim urządzeniu i okazjuj ją podczas każdej wizyty.

Dzięki naszej aplikacji możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.

Aplikacja Mobilna - Galeria urody Arkadius Aplikacja Galeria Urody Arkadius w Google Play

Aplikacja Mobilna Galeria Urody Arkadius

© 2017 All Rights Reserved. Galeria Urody Arkadius